Programma Culturele Club voorjaar 2025

klik hier voor het programma met reisadviezen
*********************


Tentoonstelling
*Adya en Otto, Pioniers binnen de avant-garde*
– februari 2025 -

Otto van Rees, Adam and Eva, ca. 1910 © Van Rees Stichting/Pictoright

Stedelijk Museum Schiedam
Hoogstraat 112
3111HL Schiedam
www.stedelijkmuseumschiedam.nl

Deze tentoonstelling gaat over het bijzondere leven en werk van het Nederlandse kunstenaarsechtpaar Otto Rees (1884-1957) en Adya van Rees-Dutilh (1876-1959).
Zij worden gezien als wegbereiders van de 20ste-eeuwse moderne kunst waarin zij een unieke bijdrage leveren aan beeldbepalende stromingen zoals dada, kubisme en abstracte kunst.

In hun vroege jaren waren zij omringd door kunstenaars als Picasso en Mondriaan en waren zij tijdens hun leven bekend in toonaangevende kringen van kenners en kunstenaars. Met ruim zeventig werken krijgen wij van het werk van dit echtpaar een grote overzichtstentoonstelling te zien. Met name speciale aandacht voor Adya die als vrouwelijke kunstenaar in de door mannen gedomineerde kunstgeschiedenis van de twintigste eeuw niet de waardering heeft gekregen die ze verdient.

Bijzonderheden

  • Samenkomst tussen 11.15 en 12.00 uur in het museumcafé.
  • Start rondleiding 12.00 uur. Vriendelijk verzoek om 10 minuten voor aanvang van de rondleiding aanwezig te zijn.
  • Het museum is rolstoeltoegankelijk en er is een lift.

 

*********************


Tentoonstelling

*Susanna- Van middeleeuwen tot ‘Me Too’*
- maart 2025 -

Links een beeld van Oscar Jespers, rechts Na het bad van Gustave Vanaie. Foto: VersTwee

Museum Gouda
Oosthaven 9
2801 JX Gouda
www.museumgouda.nl
tel 0182-331000

Susanna en de ouderlingen is een eeuwenoud verhaal over een jonge vrouw die wordt belaagd door twee machtige mannen. Susanna’s verhaal spreekt al sinds mensenheugenis tot de verbeelding en is nu actueler dan ooit.

Van Rembrandt en Artemisia Gentileschi tot hedendaagse kunstenaars- Susanna is een muze. Aan de hand van tientallen schilderijen, tekeningen en voorwerpen uit binnen-en buitenland krijgt Susanna het podium.

Bijzonderheden:

  • Samenkomst in het museumcafé om 11 uur. Start rondleiding 12.00 uur.
    De groepen van 12 maart komen samen om 12 uur. Voor de groepen van 12 maart start de rondleiding om 13 uur.
  • Voor onze groepen zijn tafels gereserveerd voor de samenkomst in het museumcafé.
  • Het museum heeft geen lift.
  • Het museum bevindt zich op 11 minuten lopen vanaf het station. Volg de VVV bordjes naar het museum.

 

*********************

 
Tentoonstelling
*Nieuw Parijs: van Monet tot Morisot*
- april 2025 -

Rue de Paris, temps de pluie Gustave Caillebotte

Kunstmuseum Den Haag
Stadhouderslaan 21
2501 Den Haag
www.kunstmuseum.nl
tel 070 – 3381111

De tentoonstelling laat zien hoe Parijs in het midden van de negentiende eeuw verandert tot de plek die we nu kennen. Op de tentoonstelling staan 3 schilderijen van Monet, met uitzicht over Parijs, centraal. Ze zijn nu samen te zien. Naast schilderijen van o.a. Monet, Manet, Renoir e.a. zijn er ook tekeningen, foto’s, affiches en spotprenten te zien die het Parijs van toen goed weergeven. Parijs was in die jaren een bruisende stad.

Bijzonderheden:

  • Samenkomst in het café van het Museon, dat rechts naast de ingang van het museum ligt (binnendoor bereikbaar). Vrij toegankelijk. Graag uiterlijk om 11.30 uur aanwezig zijn omdat er door de leidsters toeslagen betaald moeten worden bij de kassa.
  • Bezitters van een VIP kaart van de Vriendenloterij wordt gevraagd met die kaart naar binnen te gaan. Er hoeft dan geen toeslag betaald te worden én men mag een introducee meenemen.
  • Start rondleiding 12.00 uur
  • Het Kunstmuseum heeft een ruim café waar geluncht kan worden. Ook is het mogelijk te lunchen buiten/achter het Kunstmuseum in Gastrobar Berlage (wel reserveren).

 

*********************