1. Antonio Vivaldi – De vier jaargetijden
Waarschijnlijk kent iedereen deze muziek: toegankelijk, licht, melodieus, enzovoorts. Toch wil Leo Wolfs* u tijdens zijn presentatie meenemen in de wereld van Vivaldi’s bekendste werk: De vier jaargetijden. Dat doet hij met beeld en geluid. De vioolconcerten werden gepubliceerd in 1725, dus nu 300 jaar geleden. Ontdek of herontdek de barok. De les gaat over Venetië, over Vivaldi, wie hij was, waar hij werkte, hoe het komt dat zijn muziek zo toegankelijk is, over het barokorkest, de instrumenten, de speelwijze, de dynamiek, het vioolconcert en de sonnetten bij dit muziekwerk.
2. Sergej Rachmaninoff
Leo gaat uitgebreid in op Rachmaninoff’s 3e Pianoconcert, een van de moeilijkste composities voor piano. Maar tegelijkertijd ook een van de mooiste.
We leggen de link met Oekraïne door te kiezen voor de Oekraïense pianiste Anna Federova. We gaan het werk analyseren, plaatsen in de historische context, kennismaken met de componist, de ontwikkeling van de piano, enzovoorts. Dit alles natuurlijk met beeld en geluid.
3. Wereldmuziek: Roma en klezmer
We maken de reis van de zigeuner (beter: Roma) vanaf Rajasthan in India naar Europa. Welke soorten muziek zijn tijdens die diaspora ontstaan? Wat zijn de kenmerken van deze muziek? Welke overeenkomsten zijn er tussen de muziek van de Roma en de Joodse bruiloftsmuziek, de klezmer? Waarschijnlijk zal deze lezing uw muzikale horizon verbreden.
4. Kerstmis en muziek
Kerstmis zonder muziek is ondenkbaar. Hoe is het bekende lied ‘Stille Nacht’ ontstaan? Hoe klinkt de kerstmuziek van Bach: het Weinachts-Oratorium? We duiken in Leo’s grabbelton met bekende en onbekende kerstmuziek.
*Leo Wolfs studeerde muziek en Nederlands MO. Hij gaf jarenlang les in het voortgezet onderwijs, was dirigent bij enkele koren. Daarnaast was hij een aantal jaren verslaggever muziek bij Omroep Brabant Radio. Sinds 2007 geeft hij wekelijks cursussen Klassieke Muziek en Wereldmuziek (200 cursisten) in Oisterwijk, Oudenbosch en Tilburg.
Datums | Dinsdag 11, 18 november 2025 02, 09 december |
Tijd | 10.00 – 12.00 uur |
Locatie | CC Jan van Besouw |
Docent | De heer Leo Wolfs |
Kosten | € 40,00 inclusief koffie/thee |
Uiterste Inschrijfdatum |
15 augustus 2025 |
Contactpersoon |
Thea Prinsen de contactgegevens vindt u |